Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak pečovat o gelové nehty

 Pár pravidel jak zacházet s gelovými nehty

 • Gelové nehty neslouží jako otvírák.
 • Pokud mačkáte tlačítko ve výtahu, či jinde, vždy kloubem nebo plochou prstu, ne nehtem.
 • Pokud přenášíte těžší věci, či stěhujete nábytek, dávejte si pozor jak je chytnete, někdy se stane, že Vám věc vyklouzne z ruky a zavadí o nehet,  pár dní může nehet bolet, ale gelový nehet může později i upadnout, jakmile s ním zavadíte někde znova.
 • V zimě noste rukavice, aby nehty nepopraskaly, ale hlavně si tím chráníte pokožku rukou.
 • Vyhněte se dlouhému pobytu ve vodě, poté utřít nehty řádně do sucha aby se předešlo plísním, toto většinou platí u akrylových nehtů.
 • Pokud používáte savo a různé desinfekce je dobré použít rukavice chráníte jak své ruce tak gelové nehty.
 • Pokud vaříte a do rukou berete koření nebo zaděláváte na těsto, nezapomeňte si nehty zespod vyčistit kartáčkem na nehty, to platí i pokud pracujete na zahrádce bez rukavic.
 • Nehty nikdy nezkracujte kleštičkami, došlo by ke zlomení a i možnému poškození Vašeho nehtu, zkracujte pouze pilníkem, který je k dostání v drogeriích.
 • Před modeláží si  den  předem nemazejte ruce krémem ,může to mít vliv na přilnutí gelu k nehtu
 • TRIKY- naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) a NE špičkami nehtů- při otevírání a zavírání šuplíků, dveří a skříní, využijte klouby prstů- na používání nehtů při obouvání - použijte lžíci- otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty vozu, údržby auta, odstraňování námrazy, na těžko dostupné předměty v nebezpečných skulinkách, si pomáhejte pevnějšími nástroji- při stlaní na převlékání ložního prádla a zasunování jej za matrace - použijte např. pravítko- Stisknutí tlačítek , odpásávání dítěte ze sedačky aj. - použijte klouby prstů- U oblékání silonových punčocháčů, legín apod. dejte pozor na to, aby jste za materiál tahaly jen bříšky prstů- Otvírání plechovek s nápoji aj. si pomozte raději příborem- Seškrabávání nálepek, výherních losů či jiné přilepené věci - použijte cokoli, jen ne nehty

   

  NEČISTOTY ZA NEHTY Při umělém prodloužení nehtů pomocí tipu nebo šablonky se po nějaké době objeví ze spodní strany schodek v místě nalepení tipu či prodloužení gelem a nasazení na přírodní nehet (menší vrstva lepidla, gelu). V místě tohoto zářezu se drží nečistoty a klientky snažící se nečistoty ostrým předmětem odstranit, si odchlipují tip od nehtu. Vzniká tak vzduchová bublina, a pak se může celá vrstva hmoty oddělit od nehtu.

   

  Rada pro klientky: Nesnažte se žádným způsobem odstranit nečistoty, které nezmizí po pečlivém umytí, vyčistěte lihem nehty ze spodní strany (nejlépe vatovou tyčinkou, která se používá na čištění uší), důkladné vybroušení lepidla (a tím i zbavení nečistot) nechte raději na mě.

   

  NEHTY A ZIMNÍ OBDOBÍ V zimním období, především vlivem studeného suchého vzduchu a mrazivého počasí, trpí nejen pokožka rukou, ale především nehty a to i ty uměle prodloužené či zpevněné. Umělá hmota namrzá a může při dost malém nárazu prasknout a potom se zlomit při sebemenším tlaku. Chraňte proto své ruce a krásné upravené nehty teplými rukavicemi. Díky rukavicím si udržíte teplé i konečky prstů a nehty. Modelovací hmota udrží svou pružnost, která je její velkou předností.

dsc_0657kopie2--2-.jpg